Те, що ми знаємо – обмежене, те, чого ми не знаємо – нескінченне. (П’єр Симон Лаплас)

Це цікаво
Чому взимку на вікнах з’являються узори?
Майже кожної зими, коли на вулиці мороз, на вікнах зявляються красиві зображення. Для утворення інію на вікнах, як і на деревах, траві, потрібні певні умови. Іній утворюється з маленьких кристалів замерзлої води. Коли повітря, що містить багато вологи,  охолоджується до точки замерзання, починає утворюватися іній. Точка замерзання 0° C на рівні моря. Коли повітря охолоджується, вміст вологи в ньому зменшується. Надлишок води конденсується на таких об’єктах, як скло. Коли температура опускається нижче 0° С, вода кристалізується. Іншими словами, кристали льоду покривають поверхню води. Чому ж в мороз з’являються малюнки на шибці? Самі кристали мають свою структуру, яка визначає малюнок. Крім того, подряпини на поверхні скла, частинки пилу, повітряні потоки допомагають створювати красиві узори на вікнах.

Чому в горах холодніше, ніж в низинах, хоча вони ближче до сонця?
          Сонце нагріває повітря не напряму. Його випромінювання проходить крізь шари атмосфери і поглинається сушею і водою на поверхні планети, а вже потім від них повітря отримує теплову енергію. Тому, хоча гори і ближче до сонця, в них холодніше, ніж на рівнинах, так як в середньому при підйомі на кожен кілометр температура зменшується на 6 ° C через адіабатичне розширення повітря. Але навіть на самих великих висотах можуть зустрічатися долини, які завдяки особливому рельєфу і відображенню сонячних променів від снігу можуть добре нагріватися. Наприклад , в так званому Західному цирку, який знаходиться на одному з маршрутів до піку Евересту на висоті більше 6000 метрів, в сонячні безвітряні дні температура може підніматися до 35 ° С.

Чому веселка має форму дуги?
    
  Сонячні промені, проходячи через краплі дощу в повітрі, розкладаються в спектр, так як різні кольори спектру переломлюються в краплях під різними кутами. В результаті формується сфера – веселка, частину якої ми бачимо з землі як дугу, а центр сфери лежить на прямій «Сонце – око спостерігача». Якщо світло у краплі відбивається два рази, то можна побачити дві веселки.

Чому лід не тоне у воді?
     
     Вода – єдина  в природі речовина, щільність якої в рідкому стані більше, ніж у твердому. Тому лід не тоне у воді. Саме завдяки цьому водойми зазвичай не промерзають до дна, хоча при екстремальних температурах повітря це можливо.Який вчений вимірював швидкість електричного струму на з’єднаних в ланцюг живих людях?
       Швидкість електричного струму  дорівнює швидкості світла. У 1746 році, коли це ще не було відомо, французький священик і фізик Жан -Антуан Нолле захотів виміряти швидкість струму експериментально. Він розставив 200 ченців, з’єднаних один з одним залізними дротами, по колу довжиною понад півтора кілометри, а потім розрядив в цей ланцюг батарею з лейденських банок, винайдених роком раніше. Всі ченці зреагували на струм в одну мить, що переконало Нолле в дуже високому значенні шуканої величини.

Що на Землі в 5 разів гаряче, ніж поверхня Сонця?
        
Температура в блискавки може досягати 30 000 К, що в п’ять разів вище, ніж температура поверхні Сонця – 6000 К.