Те, що ми знаємо – обмежене, те, чого ми не знаємо – нескінченне. (П’єр Симон Лаплас)

четвер, 22 серпня 2019 р.

Гаджет: відпочинок чи перевтома



Нове дослідження вчених з Ратгерського університету (США) показало, що використання мобільного телефону з метою відпочити на перерві між розумовим навантаженням не дозволяє мозку «розвантажитися» і може призвести до зниження продуктивності.
«Стільникові телефони можуть надавати такий ефект, тому що навіть один погляд на ваш смартфон провокує бажання перевірити повідомлення, списатися з ким-небудь, вийти в інтернет і так далі», — зазначив один з авторів роботи доцент Террі Курцбергю.
              Вчені провели дослідження на групі з 414 студентів коледжу, яких попросили розгадати 20 загадок. У перерві між завданнями учасникам запропонували вибрати, як вони хочуть провести міні-відпочинок: за комп'ютером, за аркушем паперу або ж уткнувшись в смартфон. Четверта частина групи зовсім не робила перерви між розумовими завданнями.
           Як виявилося, студенти, які проводили перерву з телефоном, не відпочивали, а, навпаки, відчували розумове виснаження і були не здатні розгадувати загадки далі. Їм знадобилося на 19 відсотків більше часу, щоб виконати решту завдань, так і в загальному вони впоралися на 22 відсотки гірше, ніж учасники, які в перерві обрали інше дозвілля. Їх ефективність і швидкість були такими, як ніби вони зовсім не переривалися на відпочинок.
           «Важливо усвідомлювати, скільки розумових сил ми направляємо на використання смартфонів. Ми можемо думати, що перерва з телефоном — теж відпочинок, але гаджет, навпаки, відволікає нас, і потім ми не можемо знову сфокусуватися на робочих завданнях», — підсумував Курцберг.